Trade Mission till Berlin & Reeperbahn (DE)

21-22 september, 2022
Berlin, Hamburg (DE)

Ansök här

Nu var det en stund sedan vi gjorde ett nedslag i Berlin, och i takt med att världen öppnar upp så är det dags att friska upp våra relationer mot den tyska musikmarknaden, som är en av de absolut största och vikigaste målterritorierna i Europa.

Vi har därför satt ihop en handelsdelegation som består av ett dagsprogram i Berlin med företagsbesök hos relevanta aktörer, keynotes och nätverksmöjliheter. Efter programmet i Berlin, tar vi ett gemensamt tåg till Hamburg och Reeperbahn Festival där du dagen där på deltar i vår Matchmaking Session på plats. Därefter bestämmer du själv hur länge du vill stanna.

Vi på ExMS står för program, tågbiljett till Hamburg, samt 50% av kostnader för resa till och från Tyskland, samt 50% av kostaden för och logi som de uttagna fakturerar oss efter avslutad resa.

Nyheter

  • ExMS på WOMEX 2025

    Läs mer
  • CRASH COURSE: MUSIKBRANSCHEN I KINA

    Läs mer
  • Information till dig som ska till Womex som svensk delegat

    Läs mer
  • Ansök om resestöd till Amsterdam Dance Event

    Läs mer
  • Ansök om resestöd till WOMEX

    Läs mer
  • Berlin Experience och Reeperbahn – Hur var det?

    Läs mer
  • Seoul, Sydkorea Trade Mission 2025 - Hur var det?

    Läs mer
  • by:Larm och Nordic Music Biz top 20 Under 30 2025!

    Läs mer
  • Ansök om rabattkod till Reeperbahn Festival

    Läs mer